Rakytník akce

Rakytník akce

23 

Výsev semen rakytníku se provádí v II. až V. (předem doporučujeme uchovat semena na 3 měsíce v ledničce), Balení obsahuje 15 semen rakytníku.

15 skladem

Katalogové číslo: bt 71560 hipppophae rhomnoides 15s DR V 3d Kategorie: , ,

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides), je okrasný i užitkový stromek. Dorůstá od 1-3m. Jedná se o dvoudomou dřevinu, takže vždy musíme pěstovat rostliny obou pohlaví. Rostlina se pěstuje ze semen nebo z řízků.
Na pěstování je rakytník nenáročný. Vyhovuje mu především slunná poloha a lehká vápenitá půda. Dobře snáší sucho. Nevadí mu i lehce zasolená půda nebo smog. Na podzim je strom obsypán spoustou oranžových plodů. Ty jsou velmi bohaté na vitamíny. Z mladých lístků lze získat přírodní černé barvivo vhodné na barvení bavlny. Olej z rakytníku má vysoce regenerační schopnosti, jedná se o biogenní stimulátor, který především ovlivňuje růst tkání při poškození kůže a sliznic . Má také značné baktericidní účinky.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Cichra Pavel
3 roky 4 měsíce před

Dobrý den. Prosím o radu. Jak se u mladých sazeniček rakytníků pozná sameca samice? Děkuji za odpověď

Podpora
Kristyna
3 roky 4 měsíce před

Dobrý den. U starších rostlin (cca 3-5 let) lze samce a samici rozlišit například podle pupenů v předjaří – zkuste dohledat obrázky na internetu, rozdíl je z nich dobře patrný. U mladších semenáčků to bohužel může být docela problém, byť se na některých diskuzních fórech můžete dočíst, že lze pohlaví určit podle tvaru listů. U semínek je to samozřejmě zcela nemožné, proto nelze zaručit, že Vám vyroste stejný počet samců a samic. Pravokořenné semenáčky lze však libovolně kombinovat s roubovanými odrůdami, u kterých je pohlaví známé.

 

TOP