Rdesno hadí kořen

Rdesno hadí kořen

21 

Pěstování rdesna hadí kořen: Semena vysazujeme přímo na stanoviště IV. – VI. Rdesno obvykle kvete v období od IV. – VIII. a má krásné starorůžové květy.
V balení je minimálně 15 semen.

10 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství
Katalogové číslo: pn 24 Kategorie: ,

Rdesno hadí kořen (Bistorta officinalis) je vytrvalá bylina, které se někdy též říká „hadí kořen větší“. Své jméno si rostlina vysloužila tím, že se z ní ve středověku údajně získával protijed proti hadímu uštknutí.

Stanoviště pro rdesno hadí kořen: Rdesno preferuje stanoviště na plném slunci či v mírném polostínu. Půda by měla být bohatá na živiny. Často roste podél vodních toků, potřebuje pravidelnou zálivku. Rdesno je ideální rostlinou na vlhká stanoviště.

Využití rdesna hadí kořen: Je to léčivka, která údajně působí protizánětlivě. Kořen má stahující účinky, užívá se tedy pro zastavení krvácení, při průjmech, ale i v případě silné menstruace. Obklady poskytují úlevu při ekzémech a popáleninách. Jako kloktadlo pomáhá proti zánětu ústní dutiny. Rdesno lze vysazovat i jako zpevňující a půdokryvnou rostlinu kolem zahradních jezírek. Je to navíc jedlá rostlina a mladé lístky můžeme přidávat jako zpestření do salátů.

 

Další informace a zajímavé odkazy: Pokud se chcete o účincích a využití hadího kořene dozvědět více, můžete se podívat na tuto stránku.

Chcete se zeptat?


 

TOP