Ředkvička celoroční novinka

Ředkvička celoroční novinka

21 

Pěstování celoroční ředkvičky: Do skleníku či pařeniště můžeme semena ředkviček vysévat již II.-III., na venkovní záhon pak až III.-VIII. (ředkvičky mají velmi krátkou vegetační dobu). Vyséváme cca 1-2 cm hluboko do sponu 20 x 4 cm. Můžete vysazovat i hustěji, ale pak je třeba mladé rostlinky vyjednotit. Lilana je vhodná odrůda k jarnímu rychlení. V balení je 5g osiva.

12 skladem

Katalogové číslo: _3469 lilana BL3/1 B Kategorie: ,

Ředkvička celoroční “Lilana” je zajímavá raná odrůda ředkvičky (Raphanus sativus var. sativus) od firmy SEMO. Jak již název napovídá, je odolná vůči praskání a vybíhání, proto ji můžeme pěstovat prakticky celoročně.

Pěstování: Ředkvičky milují propustné výhřevné půdy bohaté na živiny. Pravidelnou zálivku ocení, ale pozor na přemokření – hrozí pak výskyt nejrůznějších plísní. V pařeništi či skleníku lze v našich podmínkách ředkvičky pěstovat prakticky již od února. Odrůda Lilana se hodí i pro jarní rychlení.

Využití: Tato ředkvička vytváří bulvičky sytě fialové barvy. Chuť je klasicky “ředkvičková” jen s minimem hořkosti. Přidáváme je do salátů, ale dají se jíst i jen tak syrové. Pravidelná konzumace ředkviček má na lidský organismus pozitivní vliv, protože obsahují mnoho vitamínů a minerálů.

 

Další informace a zajímavosti: Podrobnější informace o pěstování ředkviček si můžete přečíst na těchto stránkách.

Chcete se zeptat?


 

TOP