Šanta kočičí

Šanta kočičí

27 

Předpěstování ze semen III. až VII., výsadba sazeniček V. až VIII., v balení je 0,2g semínek

Není skladem

Katalogové číslo: 9852_šanta kočičí Cat Grass Kategorie:

Šanta kočičí (Nepeta cataria) je rostlina, vyhledávaná kočkami. Rodové jméno „Nepeta“ je odvozeno od římského města Nepeti, kde se šanta kdysi hojně pěstovala. Druhové jméno pochází z její přitažlivosti pro kočky, které se v ní můžou uválet. Vůně květiny připomíná vůni kočičích feromonů opačného pohlaví. Jedná se o středně vysokou trvalku, která dorůstá do výšky 60 cm. Šanta kočičí kvete až druhým rokem. Své využití má i pro člověka jako léčivá bylina. Pomáhá při podrážděném žaludku, poruchách trávení, při kolikách a může obnovit pravidelnou menstruaci. Někdy se jí přezdíva Cat Grass. Je také možný podzimní výsev přímo na záhon, pak na jaře semena vzejdou rychleji než při jarním výsevu.

Hmotnost0.2 g

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Marek Dostál
6 roky 7 měsíce před

Dobrý den, mají i jiné druhy šanty podobné účinky na kočky?

Návštěvník
semena-osiva.cz
6 roky 7 měsíce před

Dobrý den, bohužel Vás zklameme, ale další šanty mají na kočky účinky mnohem menší, než tento konkrétní druh Nepeta cataria. Na některé kočky dokonce působí opojně, očichávají ji, žvýkají, skotačí, válí se po zemi… Také se výtažkem z této rostliny napouští některé kočičí hračky, škrabadla a pod.
Určitě se vyplatí zakoupit přímo tento druh…

Návštěvník
Majka S.
1 rok 5 měsíce před

Dobrý den. Mám trochu zvláštní dotaz: existuje nějaká rostlina, která ma na kočky přesně opačný účinek? Chtěla bych zabránit sousedovým kočkám, aby mi lezly do záhonu a nic nezabírá 🙂

Podpora
Kristyna
1 rok 5 měsíce před

Dobrý den. Zkuste routu vonnou. Sama s tím zkušenost nemám, ale údajně by měla kočky odpuzovat (a stejně tak některé druhy hmyzu). Navíc je to skvělá léčivka.

 

TOP