Saturejka horská

Saturejka horská

27 

Výsev semen saturejky horské provádíme v III. a V., čerstvou nať pak sklízíme až do X. V jednom balení je 0,5 g semen saturejky horské.

Není skladem

Katalogové číslo: 5952_saturejka Montana Kategorie: ,

Saturejka horská (Satureja montana) je ideální bylinka do truhlíku. Oproti saturejce zahradní má více silice. Používá se mladá nať – čerstvá jako koření k pečeni nebo fazolím, může se však také nasušit pro zimní zásobu. Jedná se o vytrvalou rostlinu vhodnou i na záhon, kde vytváří souvislou kobercovou plochu. Tonizuje a napomáhá trávení.

Hmotnost0.5 g

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Miroslava Blatná
1 rok 3 měsíce před

Dobrý den. Píšete, že saturejka je vytrvalá bylinka, nám se ji však na zahradě nikdy nepodařilo přezimovat. Kde je prosím chyba? 😊

Podpora
Kristýna
1 rok 3 měsíce před

Dobrý den,
saturejka horská je opravdu trvalka, často se však prodává také saturejka zahradní, která se u nás pěstuje jako letnička. Pokud jste tedy koupila saturejku horskou a ta nepřezimovala, je možné, že rostlina byla slabá/nemocná, popřípadě jí nevyhovovalo stanoviště. Jako všechny bylinky původem ze Středomoří potřebuje propustnou a výhřevnou půdu (klidně písčitou), v zimě ji pro jistotu můžete zakrýt chvojím.

 

TOP