Sibiřský ženšen Eleutherococcus senticosus

Sibiřský ženšen Eleutherococcus senticosus

33 

Ženšen sibiřský se hodí pro pozdní i brzké jarní výsevy, rostlina pomalu klíčí. Doporučuje se 3 měsíční stratifikace. První zimu přezimuje ve světlé místnosti. Rostlině prospívá zmlazující řez. Balení obsahuje 4 vysušené tobolky (plody), v každé z nich najdete 5 žlutých semen.

Není skladem

Katalogové číslo: C27 BT 5087 eleutherococcus s. 4s 1 11 C Kategorie:

Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus) je známý spíše pod označením Sibiřský ženšen. Jedná se o pomalu rostoucí keř dorůstající do výšky až 2 metrů. Pěstujeme jej na přímém slunci nebo v polostínu. Vyžaduje pravidelné zalévání. Plně mrazuvzdorná rostlina. Eleuterokok není náročný a bez problémů snáší i chudé půdy. Chráníme před větrem.

Používá se jako náhrada ženšenu. Posiluje po psychické i fyzické zátěži, je vhodný po ozařování a i jiné škodlivé expozici, aktivizuje imunitní systém atd.

Využívá se kořen tmavé barvy, který se sbírá na podzim, rostlina by v době sběru měla mít alespoň 3 roky. Při podávání není známe jakékoli předávkování. Používá se po dobu 3 týdnů. Není vhodný pro děti. Po dobu užívání se nedoporučuje pít kávu.

Chcete se zeptat?


 

TOP