Sléz přeslenitý

Sléz přeslenitý

22 

Pěstování slézu přeslenitého: Semena vysazujeme po skončení přízemních mrazíků, tedy často již v IV. Je však lepší je nejprve předpěstovat v pařeništi a přímo na stanoviště zasadit až v květnu. Jde o bujně rostoucí mohutnou rostlinu, která dorůstá výšky až 2 m. Při vysazování je třeba na její velké prostorové nároky pamatovat.

V balení je minimálně 20 semen slézu přeslenitého.

Není skladem

Katalogové číslo: bt 404424 KR2 Da Kategorie: , , ,

Sléz přeslenitý (Malva verticillata) je oblíbenou listovou zeleninou v Číně, kde má její pěstování dlouhou tradici.

Stanoviště pro sléz přeslenitý: V našich podmínkách je tato jednoletka poměrně dobře mrazuvzdorná, proto zajišťuje přísun čerstvých listů téměř celý rok. Vyhovuje jí slunné stanoviště a dobře propustná půda.

Využití slézu přeslenitého: Listy jsou dobrou náhradou špenátu, je možné z nich také vařit polévku nebo je přidávat do salátů. Sléz roste velmi rychle a na místě utržených lístků brzy vytváří nové. Pro jeho plodnost a množství vytvářené biomasy jej lze využívat i jako zelené krmivo pro zvířata. Sléz je samovýsevný a vhodný do permakulturních zahrad.

 

Další informace a zajímavé odkazy: Chtěli byste zkusit pěstovat sléz přeslenitý, ale nevíte jak začít? Přečtěte si tento jednoduchý a přehledný návod na pěstování (v angličtině).

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Pavel N.
1 rok 2 měsíce před

Zdravím. Je tento sléz vhodný k semenaření?

Podpora
Kristyna
1 rok 2 měsíce před

Dobrý den. Ano, sléz přeslenitý je velmi vděčná rostlina pro semenaření. Námi nabízený kultivar není hybridní, proto se nemusíte bát nechtěných mutací v druhé generaci. Sléz navíc vytváří velké množství semen – i když na základě vlastní zkušenosti musím podotknout, že jejich klíčivost není až tak velká. Odhadem cca 40-60 %.

 

TOP