Sléz přeslenitý

Sléz přeslenitý

Pěstování slézu přeslenitého: Semena vysazujeme v po skončení přízemních mrazíků, tedy často již v IV. Je však lepší je nejprve předpěstovat v pařeništi a přímo na stanoviště zasadit až v květnu. Jde o bujně rostoucí mohutnou rostlinu, která dorůstá výšky až 2 m. Při vysazování je třeba na její velké prostorové nároky pamatovat.
v balení je minimálně 20 semen slézu.

Katalogové číslo: bt 404424 KR2 Da Kategorie: , , ,

Sléz přeslenitý (Malva verticillata) je oblíbenou listovou zeleninou v Číně, kde má její pěstování dlouhou tradici.

Stanoviště pro sléz přeslenitý: V našich podmínkách je tato jednoletka poměrně dobře mrazuvzdorná, proto zajišťuje přísun čerstvých listů téměř celý rok. Vyhovuje jí slunné stanoviště a dobře propustná půda.

Využití slézu přeslenitého: : Listy jsou dobrou náhradou špenátu, je možné z nich také vařit polévku nebo je přidávat do salátů. Sléz roste velmi rychle a na místě udržených lístků brzy vytváří nové. Pro jeho plodnost a množství vytvářené biomasy jej lze využívat i jako zelené krmivo pro zvířata. Sléz je samovýsevný a vhodný do permakulturních zahrad.

 

Další informace a zajímavé odkazy: Chtěli byste zkusit pěstovat sléz přeslenitý, ale nevíte, jak začít? Přečtěte si tento jednoduchý a přehledný návod na pěstování (v angličtině).

Chcete se zeptat?


 

TOP