Smil italský (maggi bylinka)
- 4%

Smil italský (maggi bylinka)

27  26 

Pěstování smilu italského: Rostliny je třeba předpěstovat. Výsev provádíme II. – IV., semena smilu nezasypáváme, jen mírně zatlačíme do substrátu. Ideální teplota pro klíčení je asi 20 °C. Ven sazeničky vysazujeme po zmrzlých. V balení je minimálně 12 semen.

21 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství
Katalogové číslo: 35265 Helichrysum italicum YY2 A Kategorie: , ,

Smil italský (Helichrysum italicum), neboli také maggi bylinka či kari, je léčivá trvalka původem pravděpodobně z Turecka. V současnosti se s ním však můžeme setkat po celém Středomoří.

Pěstování: Smil italský je mrazuvzdorný asi do -10 °C, u nás tedy až na výjimky nepřezimuje. Můžete jej tedy pěstovat jako letničku či přenosnou rostlinu (podobně jako třeba rozmarýn). Vyhovují mu suchá prosluněná stanoviště s propustnou půdou. Miluje písčité půdy, bude se mu proto dařit na skalkách či suchých zídkách. Nejlépe přezimuje v chladnější světlé místnosti. V zimních měsících je třeba omezit zálivku.

Použití: Smil je se svými stříbřitými listy a zářivě žlutými květy velmi dekorativní. Jedná se však také o léčivku. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky, čaj pomáhá při onemocněních dýchacích cest. Asi nejčastěji se však používá jako koření v kuchyni – hodí se k masu, do omáček i polévek.

 

Další informace a zajímavosti: Více si o smilu italském můžete přečíst na těchto stránkách.

Chcete se zeptat?


 

TOP