Špenát jarní i podzimní

Špenát jarní i podzimní

15 29 

Výsev semen špenátu III. až IV. a VIII. sklízíme V. a IX-X. Možnost volby velikosti balení pro prodej. jeden gram špenátu obsahuje asi 100 semen.

Zrušit výběr
Množství
Katalogové číslo: špenát monores 5_20 Kategorie:

Raná odrůda špenátu listového setého vhodná pro jarní i podzimní sklizeň. Rostlina je střední až mohutná s polo-vzpřímenými až vzpřímenými listy. Ty jsou oválné se zakulacenou špičkou, světle zelené, slabě bublinaté. Má dobrou odolnost proti vymrzání. Termíny výsevu: zimní špenát: 1 – 2 dekáda září, jarní špenát: III – polovina IV, podzimní špenát: polovina VIII.Vegetační doba je u jarní kultury 52 dní, u podzimní 65 dní, u zimní 240 dní. Ze 100 m2 lze sklidit z jarní sklizně 200 kg, z podzimní 180 kg, ze zimního pěstování 240 – 250 kg listové hmoty. Výnosná odrůda s dobrou odolností k plísni špenátové i k vybíhání do květu. Rychlým počátečním růstem umožňuje časné sklizně.

Sklízíme již za pět týdnů po výsevu osiva. Vhodné jako předplodina nebo jako plodina následující. Zavlažujeme často menšími dávkami vody. Při výsevu v září může přezimovat.

 

Vyber velikost balení

, , , , , , , ,

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Vlasta
8 roky 6 měsíce před

Dobrý den,

má špenát vyšší potřebu zalévání?

Návštěvník
semena-osiva
8 roky 6 měsíce před

Dobrý den,

špenát zavlažujeme nejvíce v době 2-4 týdnů před sklizní.

Návštěvník
Marcel M.
8 roky 6 měsíce před

Dobrý den,

poradíte mi prosím kdy a jak mám zasét semínka?

Návštěvník
semena-osiva
8 roky 6 měsíce před

Dobrý den,

špenát pro jarní sklizeň sejeme časně z jara do řádků vzdálených od sebe 15-20cm. Sejeme řidčeji, abychom nemuseli rostlinky jednotit.

 

TOP