Stévie sladká
- 7%

Stévie sladká

51 

Předpěstování stévie ze semen II. až III. Ven umístíme až tehdy, budeme-li mít jistotu že nepřijdou mrazíky, a to v druhé polovině V. Sklízíme až do X., balení obsahuje 12 semínek. Baleno v originálním balení Semo se zárukou klíčivosti.

Semena mají vysokou klíčivost cca 90 %.

5 skladem

Katalogové číslo: 5954_stévie sladká 1 5 C Kategorie: , ,

Stévie sladká (Stevia rebaudiana) patří mezi tropické letničky, při správné péči však může přezimovat i u nás. Je nenáročná na pěstování, doporučujeme přečíst návod zde. Tato rostlina je ideální pro konzumaci za čerstva, vhodná je také k sušení či dokonce zamrazení. Venku pěstujeme pouze přes léto. Vhodná i jako pokojová léčivá rostlina ve větším květináči nebo nádobě. Jde o přírodní nekalorické sladidlo, až 300x sladší než cukr. Zvláště vhodné pro diabetiky a osoby redukující svoji tělesnou hmotnost, nebo ty, kteří mají problémy s cholesterolem. Této rostlině se také přezdívá sladká tráva.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
jiří hlinomaz
12 roky 3 měsíce před

chtěl jsem se zeptat jak se se lístky připravují k tomu aby se s nimi mohlo sladit děkuji

Návštěvník
ph
12 roky 3 měsíce před

Stévie se může sušit a pak rozdrtit na malé částečky, nebo ji můžete použí i čerstvu a nasekat na jemno. Je vhodná především k oslazení buchet.

Návštěvník
Radek Vašut
11 roky 9 měsíce před

Dobrý den,
někde jsem se dočetl, že stéve je v některý evropskcý zemích zakázána? Je to pravda a pokud ano, tak proč?

Návštěvník
Petr Horák
11 roky 9 měsíce před

Ano, v některých evropských zemích je stévie zakázana. Osobám trpícím cukrovkou zhoršuje detekci této nemoci.
Jsem přesvedčen, že při střídmém účiváníní nehroszí žádná zdravotní rizika

Návštěvník
marie
11 roky 4 měsíce před

Zdravím, koupila jsem si stevii již předpěstovanou, ale záhy mi začala vadnout, na listech se objevují suché skvrny. Poradíte mi, co s tím?

Zákazník
jaromir
10 roky 5 měsíce před

Jsem diabetik a cukrovku mám velkou,muže mě někdo napsat jaky s tím má zkušenosti a jestli je stévie opravdu dobrá…díky…

Návštěvník
Prýmus
10 roky 4 měsíce před

Kde najdu na Vašem webu odpovědi na otázky z diskuze ?
P:

Návštěvník
Petr Horák
10 roky 4 měsíce před

Dobrý dne,

pokud známe odpověď tak se objeví nad otázkou.

s pozravem

petr horák

Návštěvník
Flaini
10 roky 3 měsíce před

Stévie by diabetikům neměla rozhodně vadit. Sacharozu neobsahuje, sladkou chuť zastupují glykosidy steviosidy, které na hladinu glykémie nemají vliv. Dříve se stévie nedoporučovala, myslelo se, že může mít genotoxické a karcinogenní účinky. To EFSA začátkem roku 2010 a následně příští rok vyloučila a povolila volný prodej stévie, jakožto rostlinu, která není zdraví škodlivá. Naopak se diskutuje o jejím pozitivním zdravotním vlivu na zubní kaz.

zdroj: http://www.efsa.europa.eu/en/topics/topic/additives.htm

Návštěvník
Magda Jochmanová
9 roky 4 měsíce před
Návštěvník
Pavlína Šimečková
2 roky 3 měsíce před

Prosím o radu: Jak správně zazimovat stévii?

Podpora
Kristýna
2 roky 3 měsíce před

Dobrý den,
stévii lze zimovat při pokojové teplotě, ale pak je třeba jí zajistit dostatek světla – například můžete květináč umístit na okno orientované na jižní stranu. Omezíme také zálivku. Druhou možností je zimování při teplotě okolo 10 °C (například ve sklepě), kdy ovšem odumírá nadzemní část rostliny a přezimují jen kořeny. Substrát by neměl nikdy zcela vyschnout, ale při přemokření hrozí rozšíření plísní. Na jaře květináč přemístíme do světlé místnosti a stévie by měla obrůst.

 

TOP