Udatna lesní

Udatna lesní

20 

Pěstování udatny lesní: Výsev provádíme na podzim, nejlépe konec IX. až začátek XI. Alternativou je semena udatny stratifikovat asi 6 týdnů v ledničce a následně je vysadit na jaře v III. – V. Obvykle kvete VII. – VIII. Udatna má krásné bílé květy. V balení je minimálně 45 semen.

15 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství

Udatna lesní (Aruncus diocus) je naše původní bylina, zcela nenáročná na pěstování. Protože je navíc vytrvalou rostlinou, může zdobit Vaši zahradu řadu let. Výhodou je i to, že většinou vůbec netrpí na škůdce.

Stanoviště pro udatnu lesní: Vyhovuje jí dobře propustná humózní půda s dostatkem živin. Ta by neměla vysychat, udatna totiž preferuje vlhké půdy. Je možné, že poroste i na slunci, ale je lepší ji pěstovat ve stínu. Udatna je ideální rostlina na stinná stanoviště.

Využití udatny lesní. Pěstujeme ji jako okrasnou rostlinu, která oživí stinná místa v zahradě. Díky svému většímu vzrůstu (až 1,5 m) vynikne především jako solitéra, ale samozřejmě ji můžeme pěstovat i ve skupinách. Protože vytváří hustý kořenový systém, může navíc plnit i protierozní funkci.

Chcete se zeptat?


 

TOP