Zelí pekingské – F1

Zelí pekingské – F1

35 

Vyžaduje dostatek vláhy. Vhodné k předpěstování. Vysazuje se v počtu 8-10 lístků. Při přímém výsevu rostliny jednotíme. 40 semen v balení

8 skladem

Množství
Katalogové číslo: 4404_Zelí pekingské - Monoko F1 Kategorie:

Velmi raná odrůda s vysokou odolností k vybíhání do květu a výborným zdravotním stavem. Je rezistentní k fusariu. Manoko F1 je plodinou dlouhého dne, vhodnou pro nejranější sklizně i pro letní a podzimní pěstování. Pro letní sklizeň v červnu a v červenci je doporučeno zakládat porost z přímého výsevu. Rostliny je nutno vyjednotit. Při založení porostu ze sadby je velké riziko vybíhání. Pokud je přesto nutné založit porost ze sadby, je nezbytné dodržet při jejím předpěstování teplotu min. 20 °C během celého dne. Sadbu v žádném případě neotužujeme. Pro výsadbu od druhé pol. července je možné předpěstovat sadbu běžným způsobem, rostliny vysazujeme na pole když dosáhnou 8-10 pravých listů. Možno pěstovat pod sklem či fólií i na poli. Při správném načasování sklizně je možné hlávky skladovat.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Vlasta
7 roky 3 měsíce před

Dobrý den,

jak mohu zelí uskladnit?

Návštěvník
semena-osiva
7 roky 3 měsíce před

Dobrý den,

hlávky sklidíme před většími mrazy, zbavíme kořene a vnějších listů a uložíme hustě nastojato v laťových bednách ve sklepě. Při vysoké vzdušné vlhkosti a nízké teplotě vydří do Vánoc.

 

TOP